Krzysztof Jamroz

Krzysztof Jamroz

matura 1993, biznesmen w USA.

Prezes zarządu Roadrunner Transportation Systems, wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie transportu publicznego i łańcucha dostaw. Jest też prezesem zarządu Ascent Global Logistics, amerykańskiego lidera w dziedzinie czarteru doraźnego "ad hoc jet cargo" oraz przyspieszonej logistyki lądowej i lotniczej, czarterowych i pasażerskich linii lotniczych USA Jet, a także krajowego pośrednika i międzynarodowej spedycji.

Do 2020 roku Krzysztof pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa wykonawczego Emergent Cold, międzynarodowego dostawcy specjalistycznej logistyki. Był również prezesem zarządu CMS Info Systems, spółki z portfela Baring Private Equity Asia piątej co do wielkości firmy świadczącej usługi bankomatowe na świecie.

W 2018 roku Chris został nominowany wspólnie przez Premiera RP i Departament Stanu USA do reprezentowania interesów gospodarczych Polski w Stanach Zjednoczonych, z siedzibą w Waszyngtonie. Pełni również funkcję gubernatora Royal Ontario Museum („ROM”), największego muzeum w Kanadzie, a wcześniej był mianowany przez premiera do Rady Powierniczej ROM. Chris otrzymał nagrodę ROM Donor of Merit w 2017 roku. Wcześniej Chris był prezesem i dyrektorem operacyjnym Garda Cash Logistics, dzięki czemu stała się ona numerem 1 w łańcuchu dostaw walut, dostawcą bezpiecznych usług logistycznych i gotówkowych w Ameryce Północnej. Przed Gardą Chris był dyrektorem naczelnym w jednej z najbardziej uznanych grup bankowości inwestycyjnej na świecie jako szef JPMorgan w Kanadzie.

Przez całe życie zwolennik edukacji, promowania różnorodności i integracji oraz mentorstwa, był stałym mentorem studentów w Schulich School of Business. Został przyjęty do Chief Executives Organisation (CEO), ekskluzywnej organizacji zrzeszającej wybitnych liderów Członkostwo jest dostępne tylko na zaproszenie i jest ograniczone do 2000 osób na całym świecie.

 

(Więcej w książce „Mój Kopernik…”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.