Krzysztof Turowski

Krzysztof Turowski

matura 1965, absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i PWSTTViF w Łodzi, doktorant Institut Francais de Presse w Paryżu.
 
Dziennikarz i reporter w Polskim Radio. Współpracował z redakcjami „Kultury”, „Kontaktu” i Radia France Internationale w Paryżu, „Dziennika Polskiego” w Londynie, i Radia Wolna Europa w Monachium.

Korespondent Polskiego Radia, TVP i „Rzeczpospolitej” w Paryżu i Brukseli. Korespondent warszawski (grand reporteur) francuskiego dziennika „Le Figaro”. Dziennikarz Telewizji Polskiej, autor i animator pierwszego w TVP talk-show „Godzina szczerości”. Publicysta TV BIZNES i Polsatu.

Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Brukseli, odpowiedzialny za promocję Polski w Belgii, Luksemburgu, instytucjach Unii Europejskiej i NATO. Twórca słynnej kampanii z „Polskim hydraulikiem”. Wykładowca akademicki i dyplomata, radca, szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Brukseli.

Działacz „Solidarności”, delegat na I Zjazd „S”, członek prezydium zjazdu, internowany w Sieradzu i Łowiczu. W latach 1982-1991 na emigracji we Francji.
Współpracownik paryskiego biura „Solidarności”.
 
Organizator konwojów do Polski, w latach osiemdziesiątych przedstawiciel Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Europie Zachodniej.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Autor czterech książek: „Miłość życia” i „Listy z epoki absurdu”, „Jak bal to bal” i „Wóz życia”. We wszystkich głównym bohaterem jest Łódź i łodzianie. W Oraz wspólnie z prof. Krzysztofem Opolskim z UW, „Historia ludzkiej chciwości” i „Po co nam praca”, a także książek, wspomnień absolwentów I LO „Mój „Kopernik”, moja szkoła, moje wszystko” i "Koper to my".

Współtwórca kabaretu "Kielbie we Łbie". 

Zasłużony dla miasta Łodzi.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-26

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.