Ludomir Ślusarski

Ludomir Ślusarski

matura 1949, ur. 29 września 1931 w Konstantynowie Łódzkim, zm. 4 listopada 2020 – inżynier chemik, prof. dr hab.

Studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej, które ukończył w roku 1954 i w tym samym roku rozpoczął pracę w Katedrze Technologii Kauczuków i Mas Plastycznych. W 1990 roku uzyskał tytuł profesora nauk technicznych, a w 1995 roku stanowisko profesora zwyczajnego. Pracował na stanowisku profesora w Instytucie Włókiennictwa, w Instytucie Przemysłu Gumowego „Stomil”, oraz w Instytucie Technologii Polimerów i Barwników na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Był przewodniczącym rady naukowej w Instytucie Włókiennictwa i w Instytucie Inżynierii Materiałów Włókienniczych, honorowym członkiem prezydium Komitetu Nauki o Materiałach Polskiej Akademii Nauk.

Jest autorem lub współautorem 11 monografii, 210 publikacji, 22 patentów i ponad 100 referatów.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.