Maciej Dems

Maciej Dems

matura 1997, uzyskał tytuł magistra i doktora fizyki na Politechnice Łódzkiej, odpowiednio w 2002 i 2007 roku, oraz stopień doktora habilitowanego fizyki na Uniwersytecie Warszawskim w 2018 roku.

W ramach swojej pracy zajmuje się on badaniem rozchodzenia się światła w nowoczesnych strukturach optycznych i fotonicznych, takich jak siatki dyfrakcyjne, kryształy fotoniczne i lasery półprzewodnikowe.

Brał on udział w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych, a w kilku z nich był kierownikiem: np. projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, którego głównym celem było opracowanie zaawansowanego oprogramowania do modelowania struktur fotonicznych, czy też projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki, w którym badał, jak nowatorski sposób utleniania półprzewodników wpływa na właściwości laserów.


Ostatnia aktualizacja: 2024-03-18

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.