Maciej Dunajski

Maciej Dunajski

matura 1990, profesor fizyki matematycznej na Uniwersytecie Cambridge i Fellowem Clare College w Cambridge.

Studiował fizykę na Politechnice Łódzkiej i doktoryzował się na Uniwersytecie w Oxfordzie w grupie Rogera Penrose'a, z którym współpracuje do dzisiaj.

Habilitacje i profesurę uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim. 

Tytuł Profesora Belwederskiego uzyskał w 2011.

Zajmuje się fizyką teoretyczną (Ogólna Teoria Względności Einsteina i matematyczna teoria czarnych dziur) oraz matematyką (geometrią oraz równaniami różniczkowymi).

Jest autorem dwóch książek i ponad 70 publikacji naukowych.

Z ramienia Londyńskiego Towarzystwa Matematycznego jest zaangażowany w pomoc krajom Afryki Subsaharyjskiej w rozwijaniu nauk matematycznych i przyrodniczych.

(Więcej w książce „Mój Kopernik…”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.