Maciej Rakowski

Maciej Rakowski

matura 1991, reprezentował Kopra w Olimpiadzie Historycznej, zdobywając 3. miejsce. Był przybocznym w 7 ŁDH.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Łódzkim, w tym samym roku rozpoczął pracę w Katedrze Powszechnej Historii Państwa i Prawa tej uczelni. W 2017 habilitował się na podstawie dorobku naukowego i rozprawy pt. System parlamentarno-gabinetowy do I wojny światowej, doszedł następnie do stanowiska profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Łódzkiego oraz kierownika Zakładu Badań nad Rozwojem Administracji i Prawa.

W 2000 zdobył uprawnienia adwokata i rozpoczął praktykę w tym zawodzie. Kilkukrotnie przewodniczył Zgromadzeniom Izby Adwokackiej w Łodzi.

W badaniach naukowych zajmuje się prawem wyborczym, odpowiedzialnością władzy wykonawczej, ustrojem i prawem sądowym Królestwa Hawajów oraz Republiki Carnaro.

Od 1994 r. radny Rady Miejskiej w Łodzi, siedem razy wybranym przez mieszkańców Bałut. Od blisko 20 lat nie należy do żadnej partii, w Radzie działa w czteroosobowym Klubie "Łódzka Lewica". Przewodniczy Komisji Planowania Przestrzennego i Architektury, jest wiceprzewodniczącym Komisji Kultury.

Ukończył maratony w 50 państwach świata, trzykrotnie stając na najniższym stopniu podium (w Finlandii, Omanie i na Samoa); rekord życiowy w biegu maratońskim to 2.57.57. Organizował w Łodzi zawody biegowe, w tym Półmarton Szakala Dookoła Lasu Łagiewnickiego.

Jest przewodnikiem beskidzkim, uczestniczył w kilku wyprawach wysokogórskich, grał w piłkę nożną w lidze szóstek.

(Więcej w książce „Koper to My”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-09-02

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.