Magdalena Matraszek Domańska

Magdalena Matraszek Domańska

matura 1968, poetka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.

Debiutowała w 1996 r. tomikiem “Okruchy”, który ukazał się w 1997 r. W 2000 r. następny pod tytułem “Doskonały niebyt” prezentujący również reprodukcje prac malarskich artystki. Malowane przez nią obrazy uczestniczyły w aukcjach w łódzkim szpitalu Matki Polki na rzecz dzieci z wadami serca, jak również w ramach akcji “Podaruj serce” na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane w hotelu Sobieskiego i Sali Kongresowej w Warszawie. Uczestniczka licznych plenerów integracyjnych pt. “Ciechocińskie klimaty” i konkursów literackich w Łodzi i Krakowie.

W 2008 r. została członkiem Związku Literatów Polskich. Zmarła… pochowana na cmentarzu w Kalonce pod Łodzią.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-03

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.