Marek Pawlikowski

Marek Pawlikowski

matura 1951, lekarz, endokrynolog, histolog, neurolog.

W 1957 ukończył studia w Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1974 uzyskał tytuł profesora nauk medycznych w I Katedrze Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Był członkiem zarządu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, oraz członkiem Komitetu Nauk Fizjologicznych i Farmakologicznych PAN.

W latach 1987–1990 rektor Akademii Medycznej w Łodzi. Kierunki badawcze: neuroendokrynologia; neuroimmunoendokrynologia; onkologia endokrynologiczna. Najważniejsze dokonania naukowe: opisanie zjawiska neurosekrecji w obwodowym układzie autonomicznym; wykazanie roli niektórych neurohormonów w kontroli wzrostu komórek prawidłowych i nowotworowych oraz w procesach immunologicznych.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-26

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.