Marek Rożniecki

Marek Rożniecki

matura 1965, lekarz urolog z długoletnią praktyką, taternik, członek Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego.

W Klinice urologicznej przepracował dwadzieścia pięć lat Następnie wygrał konkurs i został szefem oddziału urologii w szpitalu w Łasku, a po trzech latach, razem z kolegą sprywatyzował ten oddział i przez dwanaście lat tam leczył. Jest autorem i współautorem 56 prac naukowych opublikowanych po polsku, angielsku i niemiecku.

Jest czlonkiem American Urological Association, European Association of Urology, Societe International d’Urologie. Był członkiem i kierownikiem 18 wypraw w góry wysokie w tym Mt. Everest w 1995, K-2 w 1996, Mont Mc.Kinley Denali 1997.

 

(Więcej w w książce „Mój Kopernik…”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-01

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.