Mirosław Gersdorf

Mirosław Gersdorf

matura 1933, ur. 16 stycznia 1915, zm. 27 lipca 1985, prawnik, profesor specjalizujący się w zakresie prawa spółdzielczego, jeden z głównych twórców prawa spółdzielczego w Polsce po II wojnie światowej. Profesor Spółdzielczego Instytutu Badawczego.

W 1969 na Uniwersytecie Łódzkim uzyskał stopień naukowy doktora. Tytuł profesora nadzwyczajnego uzyskał w 1980. Był czołowym twórcą przepisów polskiego prawa spółdzielczego uchwalonych w 1961 i 1982. Ojciec Małgorzaty Gersdorf. Profesor nauk prawnych i Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego w latach 2014–2020.

Został pochowany na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (kwatera 119-3-23).

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.