Monika Polit

Monika Polit

matura 1994, nauczyciel akademicki, badaczka historii i kultury Żydów.

Studia na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych w UW, magisterium także na UW, doktorat w Instytucie Badań Literackich PAN (2011 r.).  Zatrudniona w Instytucie Historycznym na stanowisku adiunkta (od 2013 r.)

jej osiągnięcia, to: naukowe opracowanie tekstu źródłowego oraz przekład z jidysz zapisków Józefa Zelkowicza, “Z dziennika” i inne pisma z łódzkiego getta, Warszawa 2019, naukowe opracowanie tekstów źródłowych oraz przekłady z jidysz Losy Żydów Łódzkich (X tom Archiwum Ringelbluma), Warszawa 2013, monografia „Moja żydowska dusza nie obawia się dnia sądu”. Mordechaj Chaim Rumkowski. Prawda i zmyślenie, Warszawa 2012., naukowe opracowanie tekstu źródłowego oraz przekład z jidysz Szmul Rozensztajn, Notatnik, Warszawa 2008.

 

(Więcej w książce „Koper to My”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.