Olga Maria Stanisławska

Olga Maria Stanisławska

matura 1986, dziennikarka, reportażystka, laureatka Nagrody Kościelskich (2002).  Jej reporterska książka Rondo de Gaulle’a (2001) opowiada o podróży do Afryki. Wiele jej obszernych afrykańskich reportaży drukowano w końcu lat 90. w Gazecie Wyborczej. Przetłumaczyła także kilka pozycji z angielskiego, m.in. Nowojorskie odloty Gene’a Wolfe’a.

Od 2013 roku, jako jedna ze spadkobierczyń rodu Czartoryskich, współwłaścicielka zespołu pałacowo-parkowego w Konarzewie.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-06

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.