Paweł Boski

Paweł Boski

matura 1962, Prof. dr hab., studiował socjologię, filozofię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Warszawskim.

W roku 1970 rozpoczął studia doktoranckie w Instytucie Psychologii UW, który był od 1973 r. jego pierwszym miejscem pracy akademickiej. W latach 1977−1984 był zatrudniony w Nigerii, gdzie dzięki pracy dydaktycznej i badawczej na University of Jos przyjął orientację psychologa międzykulturowego. Jego ówczesne zainteresowania naukowe dotyczyły percepcji osób i relacji między grupami etnicznymi.

Kolejny okres siedmiu lat (1984−1990) związany był z pracą na uniwersytetach w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozpoczął cykl badań z zakresu psychologii akulturacji. Były one podstawą publikacji habilitacyjnej Tożsamość a odmienność kulturowa: O byciu Polakiem w ojczyźnie i zmianach tożsamości kulturowej na obczyźnie; 1992. Po powrocie do Polski został zatrudniony w Instytucie Psychologii PAN, gdzie utworzył pierwszą w kraju Pracownię Psychologii Kulturowej i Badań Międzykulturowych (1994).

Od początku istnienia uczelni, jest związany z Uniwersytetem SWPS. Tam powstała pierwsza w Polsce Katedra psychologii międzykulturowej, którą kierował przez 25 lat, tworząc unikatowy w skali naszego kraju.

 

(Więcej w książce „Koper to my”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-29

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.