Piotr Nowacki

Piotr Nowacki

matura 1986, żeglarz morski.

Absolwent  malarstwa i fotografii w filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu i makroekonomii w Instytucie Europejskim Uniwersytetu Łódzkiego.

„Zaczęło się od tego, że mniej więcej w połowie podstawówki, na urodziny, dostałem książkę kapitana Karola Olgierda Borchardta „Znaczy kapitan”. Przeczytałem ją „od deski do deski” i wpadłem jak śliwka w kompot. W szkole zapisałem się do 82 Łódzkiej Wodnej Drużyny Harcerskiej, chodziłem na zbiórki, przeczytałem pozostałe książki Karola Borchardta i także szereg innych, sklejałem modele statków i barek. Po zdaniu do Kopra przeszedłem do 47 ŁWDH, przeżywającej chyba najlepszy swój okres i mającej kapitalnego drużynowego – Zbyszka Urbaniaka. (…)Później, już na studiach, na dwanaście lat „zdradziłem” żagle na rzecz gór, w których prowadziłem lub współorganizowałem obozy harcerskie. Jednak wróciłem do żeglarstwa - w tej chwili samych rejsów morskich mam już za sobą ponad 125 – a przecież niektóre z nich trwały po kilka tygodni”

 

(Więcej w książce „Koper to my”.)


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-06

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.