Piotr Pluta

Piotr Pluta

matura 1995, jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Dyplom i tytuł lekarza medycyny uzyskał w 2001 roku. Cztery lata później obronił rozprawę doktorską "Biopsja węzła chłonnego wartowniczego u chorych na raka piersi". W 2010 roku ukończył specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej, a w 2013 roku zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu chirurgii onkologicznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobył m.in. pracując w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi.

Jest współautorem podręczników (np. "Współczesna Onkologia"), licznych artykułów publikowanych w takich czasopismach jak: Współczesna Onkologia, Nowotwory, Neoplasma i Polski Przegląd Chirurgiczny oraz współautorem streszczeń zjazdowych.

Specjalizuje się w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych. Zajmuje się leczeniem nowotworów tkanek miękkich, nowotworów przewodu pokarmowego oraz nowotworów skóry. Pomaga osobom m.in. z chorobą Pageta brodawki sutkowej, rakiem piersi, rakiem jelita grubego czy zamianami skórnymi. Przeprowadza także zabiegi z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej.


Ostatnia aktualizacja: 2023-12-27

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.