Przemysław Bienias

Przemysław Bienias

matura 2008, skończył fizykę na Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych MISMaP, Uniwersytetu Warszawskiego równocześnie pracując w Centrum Fizyki Teoretycznej, PAN.

Po uzyskaniu doktoratu z fizyki kwantowej na Uniwersytecie w Stuttgarcie w 2016, wyjechał do Stanów i w 2019 awansował do rangi członka Wydziału Fizyki na Uniwersytecie w Maryland.

Jako fizyk teoretyk ma ponad 10 lat doświadczenia w szybko rozwijających się technologiach kwantowych. Rozwija kwantowe algorytmy do optymalizacji i symulacji złożonych układów, analizuje i projektuje hardware komputerów kwantowych i używa sztucznej inteligencji do ulepszenia komputerów kwantowych jak i zrozumienia złożonych systemów i zjawisk kwantowych.


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.