Przemysław Juszczyński

Przemysław Juszczyński

matura 1994, profesor hematologii eksperymentalnej.

W 2000 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W 2001 r. odbył szkolenie na Wydziale Hematologii i Zakładzie Diagnostyki Schorzeń Hematologicznych Leeds General Infirmary w Leeds w Wielkiej Brytanii.

W 2002 roku obronił pracę doktorską i uzyskał stopień doktora. Jego praca została doceniona i nagrodzona stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Zaraz potem otrzymał stypendium ICRETT od International Union Against Cancer (Genewa, Szwajcaria) oraz stypendium KOLUMB od Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

W 2006 roku dołączył do młodszej kadry Harvard Medical School jako Instruktor Medycyny. W 2010 roku rozpoczął pracę w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, gdzie uzyskał habilitację i został mianowany profesorem nadzwyczajnym.

Od 2011 roku jest Dyrektorem Naukowym Instytutu. Jego badania koncentrują się na patogenezie i ukierunkowanej terapii nowotworów złośliwych limfoidalnych. Wypromował doktorantów, którzy obecnie odnoszą sukcesy na najlepszych uczelniach. W 2017 roku otrzymał nominację na stanowisko profesora.

Od 2017 roku wykładowca na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego. W wolnym czasie lubi podróże motocyklowe, fotografię i rozmowy z córkami.

 

(Więcej w książce „Koper to My”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.