Przemysław Lipiński

Przemysław Lipiński

matura 1986, prezes Zarządu Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi.

Chirurg, absolwent łódzkiej Akademii Medycznej, specjalizuje się w leczeniu ran trudno gojących się, zwłaszcza stopy cukrzycowej. Prowadzi wiele szkoleń i wykładów, współautor polskich wytycznych leczenia stopy cukrzycowej. Jest reprezentantem Polski w międzynarodowej organizacji D-Foot International. Współwłaściciel Centrum Medycznego ARGO w Łodzi przy ulicy Sterlinga, założyciel Pracowni Leczenia Ran, specjalistycznej kliniki pomagającej pacjentom z przewlekłymi ranami.

Instruktor harcerski w stopniu podharcmistrza, wieloletni drużynowy 9 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej im. Andrzeja Trzebińskiego. Komendant ponad dwudziestu obozów harcerskich w Polsce i za granicą.

Wolontariusz Polskiej Misji Medycznej, uczestniczył w wyprawach medycznych oraz szkoleniowych do misji katolickich w Ugandzie, Zambii i Papui Nowej Gwinei.

Fundator i członek rady programowej Fundacji Koper Pomaga, założonej po wybuchu wojny na Ukrainie.

Zamiłowany turysta i podróżnik. Przewędrował z drużyną wszystkie góry w Polsce. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na prawie wszystkich kontynentach, a szczególnie upodobał sobie wędrówki z plecakiem po Afryce, najchętniej w towarzystwie przyjaciół z Jedynki.

Żona Agnieszka, diabetolog, absolwentka Kopernika rocznik maturalny 1992, syn Adam, absolwent Kopernika rocznik maturalny 2022, córka Julia uczy się jeszcze w szkole podstawowej.

Autor koncepcji programu Zjazdu 115-lecia Szkoły i hasła "Koper, jesteśmy wszędzie".

Chciałby, aby Stowarzyszenie koncentrowało się na dwu zasadniczych celach:

wspieranie Szkoły w osiąganiu kolejnych sukcesów,
wspieranie absolwentów w nawiązywaniu i odnawianiu wzajemnych relacji, budowaniu sieci znajomości, utrzymywaniu ścisłych kontaktów nie tylko prywatnych, ale również zawodowych.
Do współpracy ze Stowarzyszeniem zaprasza wszystkich, którzy mają pomysł na jakąkolwiek formę aktywności absolwenckiej.


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.