Ryszard Kenner

Ryszard Kenner

matura 1946, ur. 5 kwietnia 1927 r. w Kołomyi, zm. 6 listopada 2014 r. w Łodzi.

W Polsce, w obecnych jej granicach, znalazł się wraz z rodzicami w 1945 r. jako repatriant z Zachodniej Ukrainy. W listopadzie 1950 r. uzyskał stopień magistra prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Zawód adwokata był jego pasją. Szczególnie interesowało go prawo cywilne, zarówno materialne, jak i procesowe.

Poza zaangażowaniem w pracę zawodową gromadził i studiował wszelkie opracowania na temat tzw. Kresów. Kochał Tatry. Korzystał z ich uroków podczas pieszych wędrówek, a także swoich wypraw narciarskich. Ponieważ pasją jego była fotografia, piękno ich utrwalał w taki właśnie sposób.

Jego grób znajduje się na Cmentarzu Doły w Łodzi.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.