Ryszard Kowski

Ryszard Kowski

radiolog, niestrudzony harcerz, twórca klubu „Dinozaury”.

W 1979 roku zacząłem pracę w szpitalu Kopernika (znów ten Kopernik), na radioterapii onkologicznej.

Później, w 1982 był eksperymentalny Zakład Diagnostyki Obrazowej - połączenie ultrasonografii, tomografii komputerowej i medycyny nuklearnej. Następnie eksperymenty z systemami jakości w radiologii, kiedy to przy Polskim Lekarskim Towarzystwie Radiologicznym w efekcie sugestii ówczesnego Prezesa PLTR, prof. Zajgnera, stworzyłem Sekcję Inżynierii Klinicznej, a obecnie jestem wiceprzewodniczącym ministerialnej komisji do spraw procedur i audytów klinicznych w radiologii.

 

(Więcej w książce „Koper to my”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-05

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.