Sławomir Świontek

Sławomir Świontek

matura 1960, ur. 30.11.1942, Łódź – zm. 21.03.2001, Łódź. Teatrolog, teoretyk dramatu, literaturoznawca-norwidolog, kulturoznawca, krytyk teatralny, tłumacz książek semiotyków teatru: Patrice’a Pavisa i Marca de Marinisa; interesował się również filozofią języka.

Prócz tego był poetą. Zwolennik otwarcia badań teatrologicznych na nowe metodologie: od strukturalizmu, przez dekonstrukcję, kognitywizm po antropologię teatru.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-28

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.