Stanisław Chrabelski

Stanisław Chrabelski

matura 1921, ur. 4 listopada 1900 w Łodzi, zm. 8 lutego 1977 w Warszawie, architekt.

Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej. W 1936 ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, następnie rozpoczął pracę w Dyrekcji Lasów Państwowych, gdzie w 1939 został kierownikiem Oddziału Budownictwa.

Podczas II wojny światowej był zaangażowany w konspirację, walczył w powstaniu warszawskim używając pseudonimu „Podkowa”.

Od 1945 członek warszawskiego oddziału SARP, w tym samym roku został Naczelnikiem Oddziału Inwentaryzacji i Statystyki Biura Odbudowy Stolicy. Projektant w Pracowni Konserwacji Zabytków.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.