Stanisław Dyzbardis

Stanisław Dyzbardis

matura 1958, ur.15 marca 1940 w Wilnie, zm. 17 grudnia 2021 –polonista, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, współtwórca Łódzkich Spotkań Baletowych.

Był pierwszym kierownikiem literackim Teatru Wielkiego w Łodzi (zaczął, gdy obecny budynek przy placu Dąbrowskiego był jeszcze w budowie), następnie zastępcą dyrektora (w latach 1991-1997) oraz dyrektorem naczelnym (w latach 1997–1998 i p.o. w roku 2003). Był inicjatorem i współtwórcą oraz wieloletnim dyrektorem artystycznym – Łódzkich Spotkań Baletowych od 1968 roku.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-28

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.