Stanisław Gortel

Stanisław Gortel

matura 1918, ur.14.XI.1897 r. w Łodzi, do 1914 r. uczestniczył w zajęciach szkolnych w Gimnazjum Tow. "Uczelnia” w Łodzi. Ukończył gimnazjum w systemie wieczorowym.

W 1919 r. został powołany do wojska i wcielony do baonu telegraficznego w Kielcach. Na początku 1921 r. został skierowany na kurs oficerów administracyjnych w Krakowie.

W 1926 r. został awansowany do stopnia podporucznika rezerwy. W tym czasie zdobył też zawód chemika-farbiarza, który pozwolił mu praktykować w tym zawodzie we Francji i podjąć zatrudnienie w Zakładach Scheiblera i Grohmana.

Nieznane są okoliczności jego uczestnictwa w wojnie obronnej 1939 r. i jak wpadł w ręce rosyjskie. Wysłał do rodziny jedną kartkę z Kozielska.

Zginął w Katyniu w 1940 r. Zostawił żonę i jedno dziecko.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.