Stanisław Marian Julian Świerczewski

Stanisław Marian Julian Świerczewski

matura 1918, ur. 1 .II.1900 Łódź, zm. 6.XI.1942. Uczęszczał do Męskiego Gimnazjum Towarzystwa "Uczelnia” w Łodzi, gdzie uzyskał świadectwo dojrzałości nr 56. 

Następnym etapem jego nauki były studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego. Studia te były przerywane jego służbą w wojsku podczas inwazji bolszewickiej. Został zdemobilizowany w 1921. Przydzielono go wówczas do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie, otrzymał też stopień podporucznika rezerwy. Powrócił na studia i w efekcie tego, w roku 1926 uzyskał dyplom lekarza.

W ramach działalności zawodowej był m.in. sekretarzem Stowarzyszenia Lekarzy. W późniejszym okresie przeniósł się w okolice Tarnowa.

Zmarł w nieznanych okolicznościach 6.XI.1942.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.