Stanisław Matuszewski

Stanisław Matuszewski

matura 1928, ur. 3.5.1908 Łódź, zginął w Katyniu w 1940 r., podporucznik rezezerwy WP, urzędnik.

Studiował w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie. Po ich zakończeniu podjął pracę w Banku Polskim, mieszkał w Warszawie przy ul. Bednarskiej 23. W latach 1931-1932 uczestniczył w kursie w Baonie Podchorążych Rezerwy Piechoty nr 7 w Śremie. Ukończył ten kurs w stopniu kaprala podchorążego. Następnie uczestniczył w ćwiczeniach wojskowych. Z początkiem roku 1935 otrzymał przydział do 5 Pułku Poechoty Legionów.

Brał udział w działaniach wojennych w 1939 r i w wyniku tych działań, w nieznanych okolicznościach dostał się do niewoli sowieckiej.

Zginął w Katyniu w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.