Stefan Brzeziński

Stefan Brzeziński

matura 1948, wieloletni dyrektor w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Jedwabniczo-Dekoracyjnego i późniejszym Instytucie Inżynierii Materiałów Włókienniczych w Łodzi.

Prowadził działalność dydaktyczną w Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku Białej, kierując Zakładem Chemicznej Technologii Włókna.

Od roku 2007 pracował w Instytucie Włókiennictwa w Zakładzie Niekonwencjonalnych Technik i Wyrobów Włókienniczych. Przez całe zawodowe życie związany był z przemysłem włókienniczym i jego zapleczem badawczo-rozwojowym. Autor szeregu skryptów, 6 książek, ponad 100 publikacji, 34 patentów i 200 ekspertyz. Profesor otrzymał wiele nagród na Światowych Wystawach Wynalazczości i Innowacji.

Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowy członek Stowarzyszenia Polskich Chemików Kolorystów.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.