Stefan Krakowski

Stefan Krakowski

matura 1931, ur. 5 czerwca 1912 w Łodzi, zm. 24 lutego 1999 – historyk, mediewista.

Absolwent historii Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Uczeń Stanisława Franciszka Zajączkowskiego. Od 1939 roku pracownik Archiwum Państwowego w Wilnie.

Od 1946 związany z Uniwersytetem Łódzkim. W 1948 roku doktorat na podstawie pracy Studia nad dziejami Częstochowy 1225-1655.

Od 1951 roku adiunkt, 1963-1982 profesor nadzwyczajny. Od 1960 kierownik Katedry Historii Polski Średniowiecznej i Nauk Pomocniczych Historia do końca XV wieku Instytutu Historii UŁ. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i Łódzkiego Towarzystwa Naukowego. Zajmował się historią wojskowości w średniowieczu i genezą rozwoju miast w Polsce średniowiecznej. Miałem zaszczyt być jego uczniem.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.