Stefan Lelental

Stefan Lelental

matura 1954, prawnik, specjalista w zakresie prawa karnego wykonawczego, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zawodowo od 1959 związany z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie doszedł do stanowiska profesora zwyczajnego. Kierował Katedrą Prawa Karnego (1989–2006). W latach 1978–1981 był prodziekanem Wydziału Prawa i Administracji. Został też kierownikiem Zakładu Prawa Karnego Wykonawczego.

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu historii gospodarczej, polityki kryminalnej, prawa karnego i prawa karnego wykonawczego. Jest autorem i współautorem około 300 publikacji, w tym monografii, podręczników akademickich i artykułów naukowych, a także glos do orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych. Wchodził w skład komisji kodyfikacyjnej przygotowującej zmiany w prawie karnym zakończone uchwaloną w 1997 kodyfikacją.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-27

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.