Tadeusz Hübner

Tadeusz Hübner

matura 1958, ur. 4 października 1940 w Warszawie, zm. 23 marca 1966 w Łodzi, historyk mediewista.

Od 1963 zatrudniony w Katedrze Historii Powszechnej i Starożytnej Instytutu Historii UŁ. Specjalizował się w historii wczesnośredniowiecznej Anglii. Wybrane publikacje: Poczucie jedności i odrębności „Gentis Anglorum” na przełomie VII i VIII wieku (1965), Wilhelm Zdobywca w anglonormandzkiej tradycji historycznej (1966).

Jego dobrze zapowiadającą się karierę przerwała gwałtowna śmierć. „Dziennik Łódzki” z 1966 roku podaje, że na ul. Brzozowskiego doszło do zabójstwa, którego ofiarą padł obywatel Hübner. Śmierć nastąpiła prawdopodobnie na skutek uderzenia tępym narzędziem. Pobieżne oględziny wskazały na uszkodzenia czaszki. Podejrzanym o popełnienie morderczego czynu jest jeden ze studentów UŁ.

Pochowany na Starym Cmentarzu w Łodzi.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-28

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.