Tadeusz Ignacy Wieloński

Tadeusz Ignacy Wieloński

matura 1931, ur. 4.VIII.1911 r., zginął w Katyniu w 1940 r. podporucznik rezerwy, WP, inżynier rolnik.

Ukończył studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, z tytułem inżyniera rolnika. Podjął pracę naukową w Zakładach Doświadczalnych Upraw Łąkowych w Sarnach w województwie nowogródzkim. Ukończył także kurs podchorążych rezerwy piechoty w 1935 r.

W końcu sierpnia 1939 r. w związku ze zbliżającą się wojną został zmobilizowany do 76 Pułku Piechoty w Grodnie. Brał udział w działaniach wojennych w obronie Lwowa, Po kapitulacji oddziałów generała Langnera przebrał się w ubranie cywilne i próbował przedostać się do domu rodzinnego. Został przez kogoś rozpoznany i aresztowany w Białymstoku. Następnie znalazł się w obozie w Kozielsku. Zginął w Katyniu w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.