Tadeusz Spodenkiewicz

Tadeusz Spodenkiewicz

matura 1923, ur.8.II.1903. Łódź, zginął w Katyniu w 1940 roku.

W latach 1928-1929 uczestniczył w kursie w baonie Podchorążych Rezerwy Piechoty nr 7a w Jarocinie, który ukończył z bardzo dobrą lokatą (15 na 139). Odbył także praktyką i ćwiczenia w 7 Pułku Piechoty w charakterze dowódcy plutonu. Z początkiem roku 1934 uzyskał nominację na stopień ppor. rez. Ostatecznie został przydzielony do 28 Pułku Piechoty w Łodzi, gdzie pełnił funkcję adiutanta baonu.

We wrześniu 1939 roku uczestniczył w walkach na froncie.

W nieznanych okolicznościach wpadł w ręce żołnierzy radzieckich.

Zginął zamordowany w Katyniu w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.