Tadeusz Zygmunt Jakubiec

Tadeusz Zygmunt Jakubiec

matura 1938, ur. 7.04.1919, zm.19.04.1948, ps. Judym.

Jeniec niemieckiego obozu Stalag, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz podziemnych formacji niepodległościowych. Porucznik. Działał w konspiracji 1939-1944: V Obwód (Mokotów) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej w WSOP (Wojskowa Służba Ochrony Powstania), w 3 kompanii jako dowódca kompanii, następnie w Komendzie Placu Mokotów.

Po Powstaniu jeniec Stalagu X B Sanbostel. Numer jeniecki 224628. W Powstaniu także był jego brat Andrzej walczył w Oddziale Dyspozycyjnym "A" na Woli i Starym mieście, natomiast drugi brat, Jerzy, był w 3. kompanii WSOP na Mokotowie.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.