Tomasz Łakomaski

Tomasz Łakomaski

matura 1950, zm. 6 września 2018, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

W Powstaniu Warszawskim był niespełna trzynastoipółletnim żołnierzem Szarych Szeregów, łącznikiem grupy szturmowej, przenoszącym rozkazy i broń. Po kapitulacji Powstania dostał się, jako jeniec wojenny do obozu jenieckiego w Lamsdorf (Łambinowice), skąd został przekazany przez władze niemieckie do pracy przymusowej w rejonie Goerlitz (Zgorzelec).

Jego dokonania zawodowe/projektowe to: 8 planów dotyczących osiedlowego budownictwa mieszkaniowego (m.in. Osiedle „Motor” w Lublinie), 32 projekty indywidualnych budynków mieszkalnych, 8 projektów budynków handlowych i usługowych, oraz 16 zakładów przemysłu drobnego. Większość projektów została zrealizowana pod Jego nadzorem autorskim.

Podczas pracy w Algierii, wykonał szereg projektów koncepcyjnych planów szczegółowych oraz projektów dzielnic mieszkaniowych, m.in. dzielnica dyplomatyczna w Algierze,

Był także wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu w Setifie (Algieria) na Wydziale Architektury i Urbanistyki.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.