Waldemar Doniec

Waldemar Doniec

Wielki patriota i dumny uczeń Kopra. Wybitny fotograf pochodzący z gór i do końca wędrujący po górach.

W Muzeum Niepodległości przemawiał na otwarciu wystawy obrazów, karykatur i wierszy Janusza Włodarskiego (matura 39).

"To był dla mnie zaszczyt, że dał mi swoje notatki, kiedy przyszedł na tzw.spotkanie przy kawie,mówiąc: niech pani zrobi z tym co zechce. Mogliśmy je zamieścić w rozdziale"Kolumbowie z Kopra".Tytuł i ostateczny kształt rozdziału zawdzięczamy Bogumile Trzeciak, żonie Pawła, który napisał na komputerze i przygotował do druku nasze książki na 100,105 i 110-lecia. Zrobił to bezinteresownie, chociaż nie jest naszym absolwentem (nie ukończył jej przez wojnę)." ~ Joanna Słupecka 


Ostatnia aktualizacja: 2024-03-30

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.