Walenty Parczewski

Walenty Parczewski

matura 1948, ur. w 1929 roku w Wilnie, zm. 30 maja 2021 w Łodzi, pianista, pedagog.

Prorektor ds. Młodzieżowych i Organizacyjnych Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 1975-81. Do 1981 roku prowadził zajęcia w sekcji fortepianu specjalnego, metodykę nauczania gry na fortepianie, a w późniejszych latach także własną klasę fortepianu. Występował także zarówno jako solista, jak i kameralista. Dokonał nagrań radiowych sonat skrzypcowych Johanna Sebastiana Bacha oraz utworów fortepianowych Domenica Scarlattiego i Artura Malawskiego.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.