Włodzimierz Stelmaszczyk

Włodzimierz Stelmaszczyk

matura 1965, artysta plastyk, urodził się w 1947 roku.

W latach 1965-1971 studiował na Wydziale Tkaniny Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi pod kierunkiem profesorów: Romana Modzelewskiego (malarstwo) i Antoniego Starczewskiego (gobelin). Po dyplomie, obok dydaktyki (był asystentem prof. Modzelewskiego), zajmował się malarstwem, tkaniną i złotnictwem artystycznym.

Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie kierował Katedrą Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Wizualnych. W 2005 roku otrzymał tytuł naukowy doktora habilitowanego sztuk plastycznych. Prowadził również Galerię Blok, gdzie wystawiał m.in. dzieła Katarzyny Kobro oraz uczniów i współpracowników Władysława Strzemińskiego.

Od roku 2014 prowadził pracownię malarstwa  i rysunku na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Był tu dziekanem Wydziału Artystycznego (2014-2019), kierownikiem Katedry Sztuki, oraz kuratorem galerii Patio 2. Wystawiał  wŁodzi, Mastricht, Polanicy, Johnson City, Berlinie, Kłodzku (2011) i Paryżu.

Autor okładek do książek o Koprze.

 

(Więcej w książce „Mój Kopernik…”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-01

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.