Wojciech Bolanowski

Wojciech Bolanowski

matura 1988, lekarz i bankowiec, specjalista od nowoczesnej bankowości cyfrowej.

Ukończył medycynę na Akademii Medycznej i teologię w łódzkiej filii obecnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Specjalizował się w hematologii i onkologii dziecięcej pracując w kilku lat pracuje w sektorze finansowym na Bliskim Wschodzie i w Południowowschodniej Azji, m.in. tworząc banki cyfrowe w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej i na Filipinach.

W latach 2010-2016 odpowiadał za bankowość internetową i mobilną w PKO BP gdzie był jednym z twórców płatności mobilnych IKO (obecnie Blik) oraz szefem Inteligo.

Wcześniej przez wiele lat pracował w MultiBanku oraz w mBanku, w którym pełnił różne funkcje od 2000 r., a więc od samego początku istnienia tej instytucji, rozwijając bankowość internetową oraz uczestnicząc w budowie wirtualnego operatora komórkowego i ekspansji zagranicznej.

Autor branżowego bloga digitalbankology.com.

(Więcej w książce „Koper to my”).

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.