Wojciech Dziomdziora

Wojciech Dziomdziora

matura 1994.

Radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem prawniczym, biznesowym i publicznym. Główny Prawnik (General Counsel) w Grupie Nexera. Wcześniej zajmował stanowisko Counsela w wiodącej polskiej kancelarii prawniczej – Domański Zakrzewski Palinka (DZP).

Ekspert w zakresie prawa telekomunikacyjnego, praw autorskich i mediów, nowych technologii, IT w tym cyberbezpieczeństwa i ochrony danych.

W latach 2000–2005 był zatrudniony w Ministerstwie Kultury, m.in. jako dyrektor departamentu prawno-legislacyjnego oraz wicedyrektor departamentu filmu i mediów audiowizualnych. Zajmował się negocjacjami z Unią Europejską w dziedzinie prawa audiowizualnego i autorskiego. W styczniu 2006 został powołany przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sam zrezygnował z tego stanowiska w 2007.

Arbitr Komisji Praw Autorskich, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji PIIT oraz członek Rady Konsultacyjnej Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej PIKE. Doświadczony mówca i autor wielu publikacji prawniczych. Był także radcą prawnym Grupy ITI, a także dyrektorem w Orange Polska. Pracował również jako prawnik wewnętrzny w TVN.

(Więcej w książcze „Koper to My”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-09-02

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.