Wojciech Ekiert

Wojciech Ekiert

matura 1960, zm. 16 grudnia 2009 r.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim. Tam był Przewodniczącym Rady Uczelnianej ZSP oraz pracownikiem naukowym.

W latach 1965-1967 był sekretarzem, a następnie do roku 1969 Przewodniczącym Rady Okręgowej ZSP. Był m.in. Dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta, Dyrektorem Agencji Artystycznej PAGART, Dyrektorem Muzeum Historii Miasta Łodzi i przez wiele lat kierował Rozgłośnią Polskiego Radia w Łodzi, Niestety w tej roli nie zapisał się pozytywnie w stanie wojennym, kiedy to usuwał z rozgłośni niepokornych dziennikarzy.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-28

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.