Wojciech Matz

Wojciech Matz

matura 1961, ur. 12.08.1943 – zm. 26.03.2023, pilot

Pochodził z rodziny o tradycjach lotniczych. Jego Ojciec, też Wojciech był jednym z założycieli Aeroklubu Łódzkiego. Już jako dziecko latał wraz z ojcem na szybowcach i samolotach.

Samodzielne szkolenie na szybowcach odbył w Strzebielinie w roku 1958, a szkolenie samolotowe w 1962 roku w Krośnie. Instruktor w Aeroklubie Łódzkim, w 1972 uzyskał Złotą Odznakę Szybowcową z trzema diamentami i jako 249 pilot w Polsce i uzyskał tytuł Mistrza Sportu.

Po odbyciu służby wojskowej, podczas której miał przymusową przerwę w lataniu zostła pilotem agro w Afryce.

W roku 1972 rozpoczął pracę w PLL”LOT” Latał jako kapitan i instruktor zaczynając na AN24 i poprzez TU134 i TU 154 doszedł do stanowiska kapitana Boeinga 767.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-29

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.