Zbigniew Bielski

Zbigniew Bielski

matura 1964, ur.6 marca 1946 w Łodzi, zm. 30 maja 1998 tamże – aktor teatralny i filmowy.

W 1970 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, dyplom uzyskał rok później. 1970–1978. Występował w Teatrze Ziemi Łódzkiej, Teatrze Powszechnym w Łodzi, i Teatrze im. Stefana Jaracza, w Łodzi. Grał w wielu filmach i serialach, a także w słuchowiskach radiowych. Znakomity aktor i kolega. Spoczywa na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Ogrodowej w Łodzi.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-29

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.