Zbigniew Klajnert

Zbigniew Klajnert

matura 1954, geograf, wykładowca i samorządowiec, wieloletni radny Łodzi, były doradca prezydenta Łodzi ds. nauki i szkolnictwa wyższego.

Naukowo zajmuje się geografią fizyczną, geomorfologią, paleogeografią czwartorzędu, a w szczególności: kształtowaniem rzeźby terenu w czasie zaniku lądolodu Warty, geomorfologią krajów skandynawskich oraz geografią regionu łódzkiego.

Był członkiem Wydziału VII – Nauk o Ziemi i Nauk Górniczych Polskiej Akademia Nauk. W latach 1982–1996 pracował, jako profesor oraz kierownik Zakładu Geomorfologii Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego

W III Rzeczypospolitej rozpoczął działalność w łódzkim samorządzie, jako przedstawiciel Łódzkiego Porozumienia Obywatelskiego. W wyborach w 2002 został wybrany radnym z ramienia Ligi Polskich Rodzin. W 2007 objął funkcję doradcy prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego ds. nauki i szkolnictwa wyższego.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-27

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.