Zbigniew Podlasiak

Zbigniew Podlasiak

matura 1964, ur. w Łodzi w 1946 roku. doktor nauk ekonomicznych.

Studiował w latach 1964-1968 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1970-1971 brał udział w programie podyplomowych studiów w Centre Européen Universitaire w Nancy (Francja) . W 1988 roku uzyskał stypendium Rządu Republiki Francuskiej na semestralne studia w Université Partis X- Nanterre.

Od 1991 r. pracował w Centrum Badań i Studiów Francuskich UŁ oraz był wykładowcą przedmiotów ekonomicznych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.. Główne zainteresowania naukowe to ekonomia instytucjonalna, polityka przemysłowa oraz ochrona prawna konkurencji.

Opublikował w sumie 56 opracowań naukowych w formie książek, artykułów w czasopismach fachowych oraz ekspertyz dla ówczesnego Urzędu Antymonopolowego i Ministerstwa Przemysłu i Handlu RP.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-01

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.