Zdzisław Pomykalski

Zdzisław Pomykalski

matura 1936, i ur. 17 marca 1917 w Łodzi, zm. 24 listopada 2000, elektryk, inżynier, naukowiec, profesor nauk technicznych, wykładowca akademicki, autor podręczników z zakresu elektrotechniki samochodowej, Prorektor Politechniki Łódzkiej.

Od 1949 roku prowadził na Wydziale Mechanicznym PŁ wykład z Elektrotechniki Samochodowej. Opracował i uruchomił laboratorium z tego przedmiotu. W 1954 roku przygotował wykład z pomiarów wielkości nieelektrycznych metodami elektrycznymi. W 1977 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego. W latach 1969-1973 pełnił funkcję Dziekana Wydziału Elektrycznego. W latach 1970-1976 był zastępcą dyrektora Instytutu Podstaw Elektrotechniki ds. kształcenia i wychowania, a w okresie 1976-1987 zastępcą dyrektora Instytutu ds. nauki.

Działalność naukowa Pomykalskiego koncentrowała się na elektrotechnice samochodowej i pomiarach wielkości nieelektrycznych metodami elektrycznymi.

Był promotorem 15 prac doktorskich, recenzował 6 prac habilitacyjnych i 16 prac doktorskich.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.