Żelisław Żyżyński

Żelisław Żyżyński

matura 1996, dziennikarz, komentator sportowy, podróżnik. 

W 2001 ukończył Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne na Uniwersytecie Łódzkim.

Jeszcze w szkole podstawowej zaczął pisać do krakowskiego Tempa, z którym był związany do 1999. Następnie pracował w Przeglądzie Sportowym, pełniąc też funkcję szefa łódzkiego oddziału gazety. Od 2006 związany z tytułami Axel Springer Polska: najpierw "Dziennikiem - Polska Europa Świat", a potem ponownie z Przeglądem Sportowym. Był wysłannikiem obu gazet oraz dziennika "Fakt" do Japonii na mistrzostwa świata w siatkówce w 2006 roku oraz Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku.

Dziennikarz telewizji Canal+. Komentował, a także relacjonował ze stadionów jako reporter mecze piłkarskiej Ekstraklasy. Był gospodarzem programów: Super Piątek oraz Ekstraklasa Po Godzinach w Canal+ Sport. W latach 2018–2020 tworzył i prowadził dział siatkarski w Canal+Sport, transmitującym wówczas m.in. siatkarską Ligę Mistrzów.

W 2020 wraz z rodziną wyjechał na Zanzibar i związał się z siecią kurortów PiliPili. Zajmował się pracą dziennikarską. Nagrywał turystyczne podcasty dla rozgłośni PiliPili Radio, a także pisał teksty i przeprowadzał wywiady do miesięcznika PiliPili Travel Buddy.

W konkursie przeprowadzonym przez "Lato z Radiem" w 2001 roku uznany został ostatnim Polakiem w alfabecie.

(Więcej w książce „Koper to My”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.