Zofia Anna Nawrocka (Michalewska)

Zofia Anna Nawrocka (Michalewska)

matura 1999, okulistka, chirurg witreoretinalny (szklistkowo-siatkówkowy), profesor nauk medycznych.

Dyplom lekarski uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w 2005. Habilitowała się w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w 2012 na podstawie oceny dorobku naukowego i publikacji Nowa teoria patogenezy i leczenia niepełnościennych otworów w plamce. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych został jej przyznany w 2017.  Obecnie pracuje w prywatnej klinice okulistycznej „Jasne Błonia”.

Należy do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Szklistkowo-Siatkówkowego (EVRS). Była stypendystką szeregu organizacji i towarzystw: Amerykańskiego Towarzystwa Badań nad Wzrokiem i Okulistyką (ARVO), Niemieckiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Swoje prace publikowała w czasopismach krajowych i zagranicznych, m.in. w „Klinice Ocznej", „Retina”, „American Journal of Ophthalmology” oraz „Graefe's Archive for Clinical and Experimental Ophthalmology.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.