Zygmunt Bogdan Czajkowski

Zygmunt Bogdan Czajkowski

Zygmunt Bogdan Czajkowski, matura 1927 ur.9.II.19O9 w Łodzi, podporucznik rezerwy WP, lekarz chirurg.

Studiował na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1934 r. uzyskał dyplom lekarza. Był członkiem Związku Lekarzy Państwa Polskiego. W czasie studiów pracował też w Zakładzie Anatomii Opisowej UW. Następnie praktykował na Oddziale Chirurgii Szpitala Wolskiego i w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Nieznane są okoliczności jego uwięzienia przez Rosjan. Przebywał w obozie w Starobielsku skąd nadesłał list do rodziny. Tam też zginął. Został wymieniony na starobielskiej liście NKWD pod poz. 3692.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.