Tomasz Łakomaski

matura 1950, zm. 6 września 2018, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
W Powstaniu Warszawskim był niespełna trzynastoipółletnim żołnierzem Szarych Szeregów, łącznikiem grupy szturmowej, przenoszącym rozkazy i broń. Po kapitulacji Powstania dostał się, jako jeniec wojenny do obozu jenieckiego w Lamsdorf (Łambinowice), skąd został przekazany przez władze niemieckie do pracy przymusowej w rejonie Goerlitz (Zgorzelec).
Jego dokonania zawodowe/projektowe to: 8 planów dotyczących osiedlowego budownictwa mieszkaniowego (m.in. Osiedle „Motor” w Lublinie), 32 projekty indywidualnych budynków mieszkalnych, 8 projektów budynków handlowych i usługowych, oraz 16 zakładów przemysłu drobnego. Większość projektów została zrealizowana pod Jego nadzorem autorskim.
Podczas pracy w Algierii, wykonał szereg projektów koncepcyjnych planów szczegółowych oraz projektów dzielnic mieszkaniowych, m.in. dzielnica dyplomatyczna w Algierze,
Był także wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu w Setifie (Algieria) na Wydziale Architektury i Urbanistyki.
Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25 Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.