Zjazd

Ogłaszamy, że oficjalna część Zjazdu Absolwentów I LO z okazji 115 lecia Szkoły została zakończona.

Ideą wydarzenia było nie tylko sentymentalne spotkanie po latach, ale także pokazanie, jak wielką mocą dysponuje społeczność Kopernika. Po Zjeździe możemy powiedzieć z całą pewnością: "Koper, jesteśmy wszędzie!"

Dzięki zaangażowaniu ponad setki młodego pokolenia absolwentów oraz obecnych uczniów, formuła Zjazdu została znacznie rozszerzona i zmieniona. Było wiele świeżości i nowych rozwiązań. Nie zabrakło ciekawych wydarzeń i aktywności, a także imprez towarzyszących.

Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Zjazdu.
Dziękujemy również pracownikom Szkoły, nauczycielom oraz dyrekcji za otwartą współpracę.

Relacje filmowe ze wszystkich aktywności, które odbywały się podczas Zjazdu znajdziesz na naszym kanale YouTube. Cały materiał sukcesywnie montujemy i udostępniamy.

JAK WYGLĄDAŁ TEGOROCZNY ZJAZD?

W tym roku Zjazd Absolwentów odbywał się od czwartku, 7 października do niedzieli, 10 października 2021 roku. Wśród tegorocznych atrakcji była między innymi "Wielka Gala Kopra" w Teatrze Muzycznym oraz "Gala po Gali" jako program artystyczny, na których prezentowali się uczniowie i absolwenci naszej Szkoły.

Zarówno w Teatrze jak i w Szkole odbył się szereg sesji konferencyjnych. Prowadzone były merytoryczne dyskusje tematyczne oraz wymieniane między uczestnikami doświadczenia.

Od czwartku do niedzieli można też było zwiedzić z przewodnikiem "Lochy Kopernika", wysłuchać historii oraz zajrzeć w niedostępne na codzień zakamarki naszej Szkoły.

Wśród imprez towarzyszących odbyły się występy muzyczne z udziałem absolwentów w klubie muzycznym, turniej tenisowy, turniej brydżowy, turniej e-sportowy, bieg Kopra, konkurs fotograficzny oraz kominek harcerski.

Tradycyjnie, Zjazd zakończył się w niedzielę, rozegranym meczem w koszykówkę uczniowie kontra absolwenci.

Dodatkową imprezą odbywającą się już po Zjeździe, w czwartek (14 października) i piątek (15 października) jest wydarzenie „Kopernik w astronomii, astronomia w Koperniku”, którego celem jest popularyzacja astronomii, popularyzacja postaci oraz dokonań Mikołaja Kopernika oraz umożliwienie uczestnikom samodzielnej obserwacji ciał niebieskich.

Ale na tym nie koniec...

I TY TEŻ MOŻESZ POMÓC SZKOLE!

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich biletów oraz materiałów w naszym "sklepiku" jest przeznaczony na cele statutowe Stowarzyszenia Wychowanków (statut dostępny jest na naszej stronie), czyli przede wszystkim szeroko rozumianą pomoc naszej Szkole.

Jeśli też chcesz pomóc Szkole możesz wpłacić dowolną darowiznę na cele statutowe Stowarzyszenia. Zawsze możesz skontaktować się z nami pod adresem . Przeczytaj też poniższe informacje, aby dowiedzieć się dlaczego i jak działamy.

Co robimy?
Gromadzimy wokół siebie przedsiębiorców, menedżerów, ludzi wolnych zawodów, którzy chcą pomóc naszej Szkole w codziennym funkcjonowaniu oraz w rozwoju.

Na czym to polega?
Zbieramy potrzeby od Szkoły. Są bardzo różne - od stypendiów dla uczniów i nauczycieli, poprzez remonty pracowni, a na potrzebach doraźnych kończąc (np. kilkanaście antycovidowych ścianek z pleksi). Włączamy się w ich finansowanie. Współdziałamy z dyrekcją. Zaczynamy od małych rzeczy, a potem bierzemy się za większe.

Jak darowzna na cele statutowe Stowarzyszenia ma się do pomocy Szkole?
Pieniądze zbierane przez Stowarzyszenie służą Szkole przez następne lata. Od teraz chcemy - pomimo covidu - działać ambitnie, tak, aby móc na bieżąco wspierać Szkołę. Pomysłów jest kilka - np. działający pomiędzy zjazdami "Klub Biznesu Kopra".

Jak duże kwoty przekazują absolwenci?
Różnie, czasem jest to kilkadziesiąt złotych, czasem więcej, w zależności od możliwości danej osoby. Dla nas liczy się każda złotówka.

Jak duże kwoty przekazują firmy?
Nieduże. Najczęściej kilka tysięcy złotych. Kto się dokłada? My wszyscy - właściciele firm, przedsiębiorcy, menedżerowie, osoby które chcą i mogą pomóc. To nie jest sponsoring Stadionu Narodowego liczony w setkach tysięcy pln - to jest klub ludzi, którzy dorzucają się "po trochu" w miarę jak każdy chce i może.

Dlaczego to robimy?
Bo mamy poczucie, że możemy w ten sposób zrobić coś dobrego dla naszej Szkoły. Bo czujemy więź z tym miejscem i środowiskiem. Bo chcemy żeby ono trwało i się rozwijało.

Co zrobić i z kim się w tej sprawie kontaktować?
Po prostu napisz maila na 

To wszystko.

My się odezwiemy i wszystko załatwimy - elektronicznie / mailowo.
Mamy już w tym doświadczenie.

Aha.... "and one more thing".....

Udostępnij lub wyślij to dalej!

Dziękujemy :-)

Zjazdu w takiej formie jak w tym roku nie dałoby się zorganizować, gdyby nie sponsorzy:

 

Sponsor platynowy:

 

Sponsor złoty:

 

Sponsor srebrny:

 

Sponsor brązowy:


ARGO - logotyp

DobryWynajem - logotyp

MOST

Clipatize


 

Partnerzy:

I to im dziękując kłaniamy się w pas.

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.